Akiniai Naujos kolekcijos 2024
Skip to main content

MiYOSMART ar STELLEST – ką pasirinkti?

MiYOSMART HOYA (JAPONIJA) IR STELLEST ESSILOR (PRANCŪZIJA) LĘŠIAI VAIKŲ TRUMPAREGYSTĖS PROGRESAVIMO STABDYMUI

MiYOSMART ar STELLEST – ką pasirinkti?

Trumparegystės kontrolei skirti akinių lęšiai oftalmologinėje praktikoje atsirado palyginti neseniai. Tai naujos kartos lęšiai, kurie ne tik užtikrina kokybišką regėjimą, bet ir gali sustabdyti trumparegystės vystymąsi. Technologija „veikia“ tik vaikams, ir tai suprantama: trumparegystės vystymosi mechanizmas taip pat susijęs su akies obuolio augimu. Akis auga – auga trumparegystė. Suaugusio žmogaus akis jau susiformavusi, o trumparegystė dažniausiai stabili.

Trumparegystės kontrolei skirti akinių lęšiai stabilizuoja akies augimą ir tuo pačiu stabilizuoja trumparegystės vystymąsi. Paprasčiau tariant, šie lęšiai padeda sufokusuoti šviesos spindulius taip, kad akis būtų stabilesnė ir būtų kontroliuojamas akies ilgėjimo procesas.

Lęšių tyrimai, kurie jau buvo pakartotinai atlikti, parodė šiuos rezultatus:

  • ∇ trumparegystės augimas sulėtėja beveik 60 proc.

  • ∇ 21,5% nustoja vystytis trumparegystė

  • ∇ taikoma intervale nuo -0,25 iki -10, įskaitant astigmatizmą

MiYOSMART ar STELLEST – ką pasirinkti?

Lęšiai trumparegystės kontrolei – Hoya MiYOSMART ar Essilor STELLEST?

MiYOSMART ar STELLEST – ką pasirinkti?

Panašumai

  • Abu lęšiai pagaminti iš 1,59 indekso polikarbonato, kuris yra lengvas ir atsparus smūgiams, todėl idealiai tinka vaikams.
  • Abu lęšiai turi antirefleksinę dangą, apsaugą nuo įbrėžimų, dūžių bei UV spindulių.
  • Abiejų lęšių veikimas pagrįstas periferinio defokusavimo teorija.
miyosmart-akiniu-lesius estheroptica

SKIRTUMAI

Šiandien aptariami trumparegystės kontrolės lęšiai naudoja skirtingas technologijas:

 MiYOSMART – technologija D.I.M.S (Defocus Incorporated Multiple Segments, o tai reiškia korio formos „keli integruoti defokusavimo segmentai“).

  • Naudojant D.I.M.S (Defocus Incorporated Multiple Segments) inovatyvią patentuotą technologiją, kurią kartu sukūrė Hoya (Japonija) ir Honkongo politechnikos universitetas, MiYOSMART lęšiai užtikrina regėjimo korekciją sukurdami trumparegystės defokusavimo efektą, naudojant šimtus tolygiai pasiskirsčiusių segmentų (korio struktūra), kurie žiedu supa centrinės optinės zonos periferiją. Nuolat nešiojant, trumparegystės defokusas gali apgauti akį ir sustabdyti akies obuolio augimą, sukeliantį trumparegystę. Vaikai prisitaiko per 3d. ir nejaučia jokio regėjimo diskomforto, nes lęšio centras užtikrina netrukdomą aiškų vaizdą kasdieniniam nešiojimui.
Stellest lęšiai trumparegystės kontrolei

STELLEST

 

Technologija H.A.L.T (Highly Aspherical Lenslet Target, o tai reiškia „asferinių mikrolęšių žiedai“, iš viso yra 11 tokių žiedų). Iš pirmo žvilgsnio abiejų gamintojų koncepcijos atrodo labai panašios. Daug mažesnę galią turintys mikrolęšiai yra išdėstyti apskritimu aplink centrą, kad židinys periferijoje būtų arčiau tinklainės.

  • Essilor panaudojo H.A.L.T (Highly Aspheral Lenslet Target) technologiją, kuriant Stellest lęšius. Stellest turi asferinių lęšių, išsidėsčiusių ant 11 žiedų, žvaigždyną, o lęšio centras suteikia ryškų regėjimą. Žiedų galia sukuria signalus prieš tinklainę (sluoksnį užpakalinėje akies dalyje), kad sulėtintų akies pailgėjimą ir sulėtintų trumparegystės progresavimą. Vaikai prisitaiko nuo 3 iki 7d. ir nejaučia jokio diskomforto.

MiYOSMART ar STELLEST – ką pasirinkti?

Kaip matote iš specifikacijų, MiYOSMART ir STELLEST yra labai panašūs lęšiai trumparegystės kontrolei. Abu naudoja trumparegystės defokusą, kad kontroliuotų trumparegystės progresavimą. Abiejų produktų efektyvumas siekia apie 60%. Vienintelis reikšmingas skirtumas yra naudojamos technologijos – D.I.M.S ir H.A.L.T.  Be to:

  • HOYA MiYOSMART gyvuoja maždaug 6 metus. Buvo atlikti platūs klinikiniai tyrimai (2, 3 ir 6 metų), kurių rezultatai buvo įrodyti. Naujausiame 6 metų trukmės klinikiniame tyrime nustatyta, kad trumparegystės progresavimo sulėtėjimas laikui bėgant buvo ryškus, o grupė, kuri perėjo nuo įprastų vieno židinio lęšių prie MiYOSMART akinių lęšių, parodė reikšmingą ir greitą rezultatą trumparegystės progresavimo lėtinime. Kol kas rezultatai atrodo daug žadantys.

 

  • Kita vertus, ESSILOR STELLEST yra labai naujas produktas. Jų rezultatai pagrįsti 2 metų klinikiniu tyrimu, kuriame dalyvavo 104 vaikai, palyginti su 6 metų MiYOSMART tyrimu, kuriame dalyvavo 183 vaikai.

 

Ar STELLEST yra efektyvesni už MiYOSMART? Nesame tikri, nebent būtų atliktas nepriklausomas tyrimas, apimantis abu produktus. Tačiau, remdamiesi turimais klinikiniais duomenimis, manome, kad abu lęšiai yra veiksmingi. Nors MiYOSMART“ yra šiek tiek brangesnis –  jis yra išbandytas, patikrintas ir pagrįstas 6m. klinikiniais tyrimais ne tik su Azijos, bet ir su Europos vaikais, o STELLEST pigesnis, bet dar naujokas šio tipo lęšių gamyboje.

Kaip efektyviai veiks lęšių dizainas ilgainiui, sužinosime ateityje. Sunku palyginti dviejų lęšių tyrimų rezultatus, nes HOYA MiYOSMART buvo bandomas šešis, o ESSILOR STELLEST tik du metus.

Headquarters Representative office - MB Estheroptica Lietuva,  Įmonės kodas 305442801 PVM mokėtojo kodas LT100016315916

Copyright © 2020 Estheroptica Italy  | Powered by: The Digital World

5% nuolaida atsiskaitant
Pirkti dabar
close-image
0
Open chat
1
Need help?
Hello
Can we help you?